wtorek, 26 marca 2013

Z listkami

Jeszcze nie dość serwetek:)
Przedstawiam nową - listkową z kursu od Lacrimy:)
Na kursie strasznie mi się spodobała, a teraz mam już swoją własną... A nie, już nie mam, bo zawiozłam w ten weekend serwetki do rodzinki. Teraz wszyscy będziemy mieć ładne koszyczki, bo dla mnie została serwetka z konwaliami:) Jednak robienie tych serwetek sprawia mi ogromną radość i cieszę się, że będą też mogły cieszyć innych:)
Listkowa zrobiona znów z kordonka Kaja na drutach 2,5mm. 

A za oknem piękne słońce... i zbliża się odwilż, więc raczej po Świętach już na nartach nie uda się pojeździć... Ale radochę miałam w tym sezonie nieziemską, bo i Zieleniec, i Kamieńsk, Harrachov, górka na Szczęśliwicach i teraz jeszcze stok Telegraf w Kielcach:) I jestem z siebie dumna, bo ten ostatni okazał się najbardziej wymagający, ale dałam radę:)))

9 komentarzy:

 1. Śliczna!
  Choć do tej pory podchodziłam do serwetek jak do jeża, to teraz chyba się skuszę na jakąś... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. piękna serwetka, równiutka amerykańska autostrada :) podziwiam i zazdroszczę koszyka!

  OdpowiedzUsuń
 3. Marzec u Ciebie jest bardzo serwetkowy i dobrze, bo wszystkie bardzo ładne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak Tworzysz te prześliczne środeczki??? Ja zdążyłam tylko jedną wydziergać...i ten środeczek nie jest taki śliczny jak u Ciebie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trilli, pisałam o tym w poście o pierwszej serwetce. Jeśli serwetka zaczyna się od 8 oczek, to nabieram inną nitką łańcuszek na szydełku i potem przewlekam przez nie drut nabierając 8 oczek. Przerabiam pierwszy rządek oczek prawych i zamykam kółeczko, dalej robię wg wzoru. Na koniec początkową nitkę przewlekam przez te pierwsze oczka, wypruwam szydełkową nitkę i zaciskam.

   Usuń
 5. Nie dość, nie dość. jedna śliczniejsza od drugiej. Czekam na nastepne

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie serwetki urocze, ja również jestem wielką amatorką takich robótek, może do soboty zdążę. Pozdrawiam świątecznie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczna serwetka ! Na drutach potrafię ale serwetki nigdy nie zrobiłam . Może się teraz skuszę

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna ,chyba też się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń